top of page

 

 

„Nemám čas jíst“, „jsem ve stresu“, „nestíhám“, „potřebuju zhubnout“, „jsem neustále vyčerpaná, unavená…“

- poznáváte v tom sebe, nebo někoho z okolí? Možná je to text právě pro něho / pro ni...

 

Je vaším snem cítit se skvěle, shodit přebytečná kila, žít zdravě, sportovat, zbavit se bolestí a nemocí, nebo konečně přestat kouřit? Začít konečně žít?!

80% výsledku je ROZHODNUTÍ ZMĚNIT POSTOJ A ZAČÍT DNES! STAČÍ ZATÍM JEN JEDNOU DROBNOU ZMĚNOU. Další přijdou postupně. Stačí prostě začít!

Specializuji se na Celostní poradenství výživy a životního stylu přes 19 let.

Pracuji s unikátní velmi progresivní metodou Somatické koučování® a sebeřídící terapií, přes práci s podvědomím.

 

Změna pro tělo, úleva pro mysl

Tělo a mysl jsou dvě spojené nádoby. Nemůžete být spokojeni, když se ve svém těle necítíte příjemně? Redukce váhy, odnaučení se nezdravých návyků, utlumení či vypnutí bolestí přes práci s podvědmím a změna životního stylu se neodrazí jen na vaší vizáži.

Budete se konečně cítit sami sebou, plní síly a sebevědomí. Budete se sami sobě i ostatním mnohem více líbit. Tak pojďme do toho!

Co právě nejspíš řešíte:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vytvořil jsem ucelený komplex vyšetření, konzultací, pravidelné motivace a doporučení, plně respektující nastavení vašeho organismu, každému klientovi na míru.

Hlavní záměr a cíl konzultací je dosažení vašich zdravotních a osobních cílů a zároveň se u toho "bavit" a cítit skvěle po celou dobu. A hlavně se vyhnout JOJO efektu, depresím či úzkostem. Používám 23 lety prověřené a vyladěné metody bez nutnosti vážení jídla na gramy a bez počítání kalorií (!). Lze to a funguje to velmi dobře, trvale.

 

Toho lze dosáhnout, dokonce poměrně dost snadno, za předpokladu respektování klíčových principů, které jsem sestavil za svou 23 letou praxi.

Těmi jsou:

 • Pracuji s vnitřními zdroji klienta = na intelektuální, emoční, tělesné, podvědomé a prostorové úrovni.

 • Soustředím se na to, co chci mít a kým chci být = na co dávám pozornost, to roste, to se děje.

 • Nalezneme spolu vaši pravou vnitřní motivaci, díky které budete svůj život měnit a ladit z +80% času s nadšením a velkou chutí. A protože to budete mít v mysli srovnané, bude vás to hodně bavit! Doslova perpetum mobile...

 • Používám Paretovo pravidlo 80/20, Kaizen, Afirmace, emoční a tělesné kotvy a další techniky. Dost jsem si vše upravil a vyladil, používám je tak, že hodně dobře fungují mně i mým klientům každý den.

 • Používám progresivní techniky na nalezení a trvalé udržování vysoké odvahy, motivace a vůle k pozitivním změnám v pracovním i osobním životě každého klienta. Technik, nástrojů a zkušeností mám za 19 let mnoho. Každého klienta osloví a používá několik funkčních způsobů na realizaci a žití změn v každodenním životě.

 • Nalezení odvahy ke změně = ke svobodě v životě, přes integraci: v myšlení, v prožívání, v postojích, v mluvení, v chování a konání.

 • Pravidleně reflektujeme úspěchy a případné stagnace. Nejde o výkon či závod. Jde o uvolnění nahromaděných strarých a často nefukčních a nepotřebných energií, postojů, obav, traumat, psychických bloků atd. To se poté somatizuje i do fyzického těla, které potom bolí, vzniká nemoc, nabírání tuků, atd. Toho se lze přes práci s podvědomím velmi rychle zbavit, překonat to. Doslova se osvobodit. A žít.

Proč konzultace zdraví se mnou?

 • Základní věc - vytvářím bezpečné prostředí důvěry pro klienta.

 • Jsem důvěryhodný, zkušený a zralý poradce, terapeut, kouč, se zkušenostmi 19 let praxe.

 • Jsem v kontaktu se svými zdroji, které využívám. Zejména při přímé práci s klientem.

 • Co jsem se za svou praxi naučil a ověřil, že funguje, to také předávám dál svým klientům.

 • Držím kvalitně a profesionálně sestavený a vedený proces po celou dobu provázení klienta ve své péči, hodně se ptám, než začnu vytvářet závěry (tzn. žádné unáhlené závěry, nehážu klienty "do jednoho pytle"...)

 • Do mých velmi silných stránek patří (podle klientů) velmi dobrá empatie, propojení a porozumění, naladění na klienta, společné hledání a nalezení řešení, zásadní proklientský servis, trpělivost, podpora klienta v jakkoli náročné situaci.

 • Mezi první činnosti při práci s klientem je posílení a zpevnění klientových silných stránek a vnitřních zdrojů - zejména zvýšení odvahy a sebedůvěry, získání kontaktu s vlastními zdroji a posílení vůle.

 • Klient cítí velký příval energie, chuti a nadšení do života a do svých témat již při prvním setkání se mnou.

 • Klient se těší na další společné setkání a zažívá výrazné úspěchy a posuny v energii a chuti do života a do akce ve svých tématech, v mezidobí mezi setkáními.

Spolupráce se mnou má tři důležité fáze:

1. Úvodní schůzka

 

Sejdeme se a společně zjistíme vaši výchozí situaci.

Budu se vás hodně ptát a zjišťovat různé zásadní výchozí informace a souvislosti pro dosažení zdraví. Zejména informace o vašem zdravotním stavu, stravovacích návycích. Také hodně o tom, jak odpočíváte, spíte, jak prožíváte stres. A jak stres odbouráváte, jak (zda vůbec) jej ventilujete a celkově preventivně minimalizujete. Dále jak se hýbáte či případně sportujete, jak často, jak dlouho, co atd. Také probereme váš pitný režim. Je naprosto zásadní, co, kolik, kdy a jak člověk pije.

Jaký je váš zdravotní stav? Jaké vaše životní návyky? A co s nimi můžete nyní dělat? Na úvodní schůzce si řekneme, kam se chcete posunout a jak to uděláme.

Na profesionálním tělesném analyzéru Tanita (používají různá zdravotnická zařízení) změříme vaše výchozí hodnoty - není to však klíčový krok, pouze doporučený:

– hospodaření těla s vodou

– aktivní svalovou hmotu (ruce, nohy, břicho)

– pevnost kostí a zda nejsou přetěžovány

– podkožní tuk

– viscerální tuk (okolo vnitřních orgánů)

– metabolický věk

– somatotyp

– bazální metabolismus (klíčová hodnota pro vaše zdravé hubnutí).

Na základě měření na Tanitě, nebo jinými způsoby analýz, kterými se dobereme podobných údajů (jen delším vyptáváním atd) se dozvíte, jaké hodnoty máte v pořádku a co je možné udělat pro změnu k lepšímu u těch ostatních.

Zjistíte kdy a kolik přesně pít vody, přijímat bílkovin, tuků a sacharidů. Také se dozvíte, jak si vše správně rozdělit do porcí a zrychlit tak svůj metabolismus. Řekneme si, jak to vše zvládat každý den jednoduše , bez nutnosti vážit si potraviny na kuchyňské váze (!) a bez počítání kalorií (!).

 

Rozebereme vaši životosprávu – jídelníček, pitný a pohybový režim, zvládání a způsoby dosavadního odžívání stresu a jeho prevenci. Probereme takéc váš celkový zdravotní stav, nemoce a zdravotní omezení. Budu se vás hodně ptát. Díky tomu budu mnohem lépe znát vaši zdravotní a životní situaci. A díky tomu vám mohu mnohem lépe pomoci, posílit to zdravé ve vás, abyste se citila už od první konzultace mnohem lépe. A mohla postupně dostávat drobné změny s velkým účinkem do svého života.

 

Nebojte, žádné složitosti, zcela jednoduše a s postupnými snadnými postupy, jak vše zvládat krok za krokem a hlavně snadno, rychle a bezpečně.

Zkušenosti v tomto směru mám přes 23 let, spolupráce se mnou je bezpečná.

 

Nejde o žádné diety, jde o udržitelný velmi jednoduchý systém postupného zlepšování zdraví, návrat ke zdravějšímu životnímu stylu a zdravější stravě a přirozenému pohybu. ZVLÁDNE TO OPRAVDU KAŽDÝ!

 

Není nutné sportovat, ale pravidelně se zdravě hýbat. A pracovat průběžně s duševní hygienou. - Nebojte, vše si spolu ukážeme, vysvětlíme, naučíte se dělat  P O S T U P N É  drobné změny a během několika prvních dnů uvidíte výrazné zlepšení ve svém životě.

K tomu máte moji podporu kouče a terapeuta = motivátora a trenéra sebeřízení = naučíte se, jak vše snadno nastavit a zvládat ve svém jakkoliv uspěchaném složitém životě. Vždy to lze, když se ví jak na to.

 

Pro koho jsou konzultace určeny?

Tvořím poradenství vždy na míru vašim potřebám a cílům – na zhubnutí, přibrání, vyživení, detoxikaci, na sportovní výkony, přípravu na těhotenství, různé stupně vegetariánství, období přechodu, při různých nemocech, na regeneraci… A také na práci se stresem, přetížením, při různých psychosomatických onemocněních a symptomech, atd.

Probereme si také organizaci času – jak změny v jídelníčku, pohybu, regeneraci a případné celkové změně životního stylu reálně dokázat dodržovat dlouhodobě, jak to stíhat a přitom mít čas, energii a prostor i na další věci.

2. Setkání s průběžnými změnami

V intervalu jednoho až dvou týdnů se budeme setkávat a krok po kroku nastavovat návyky, které povedou k vysněnému cíli. Návyky, jídelníček, vhodný pohyb či cvičení pro vás pravidelně upravím a vylepším.

 

3. Nastavení nového směru

Na poslední schůzce zhodnotíme, čeho jste za několik posledních týdnů či měsíců dosáhli. Budete vědět, jak změnu udržet a udělat z ní nový životní směr. Už bez JOJO efektu!

80 % úspěchu je začít! Se mnou máte podporu na telefonu/Whatsapp i mezi dalšími setkáními a zkušenosti přes 23 let konzultování a vedení lidí ve změně životního stylu, budování nových návyků a zdravějšího stravování.

Ozvěte se a vydáme se na cestu vašeho zdravého a šťastného života bez bolesti, bez nemocí - do skutečného plného zdraví.

 

Celostní  zdraví a životní styl

bottom of page