Když bolí duše...

„Už nevím jak dál", „pořád se pohybuju v kruhu", „nejde, nedaří se, nemůžu, už nechci..."

- poznáváte v tom sebe, nebo někoho z okolí? Možná je to text právě pro něho / pro ni...

Podstatou konzultace či tréninku sebeřízení a terapie obecně je dosáhnout souladu (integrity) mezi tím, co člověk dělá (jednání), co cítí (emoce) a co si o tom myslí (myšlení). Jedině tak může využít svůj potenciál naplno. Bez vnitřních brzd a sebe-omezení.

Pokud integrita není v souladu, jednou z možností, jak toho dosáhnout, je pátrat po příčině. Už jen tím, že si o nějakém silném tématu promluvím s někým jiným, třeba s odborníkem, kterého zatím neznám, mohu dostat nový, nezávislý pohled na věc. Pokud k takovému člověku získám důvěru, mohu se mu otevřít mnohem víc. Když svá trápení dostanu ze sebe ven, hodně se mi uleví.

Pracuji s klienty přes emoce (prožitky), myšlení a také s tělem (pohybem) a podvědomím. Protože všechny emoce prožívá každý člověk přes tělo (ukládají se v těle, dokud je nedostaneme pryč). Proto je zásadní pracovat také s tělem, přesněji řečeno s pohybem.

 

Všechny tzv. “negativní emoce” a postoje, jako například hněv, vztek, znechucení, nebo zranění, traumata a obecně stres se ukládají v těle. Reakce těla souvisí s naším podvědomím. V těle a v našem podvědomí je naše veškeré trápení, ale také radost ze života uložena, nebo uvězněna. To zdravé lze dostat ven na světlo a radovat se z toho. A ty bolesti a zranění nechat jít pryč. Vypustit to, ať nás to již dále nebrzdí v rozletu a v radostech našeho života.

 

 

 

 

 

Cesta z trápení vždy zásadně souvisí se změnou postoje.

 

                                Jsou dvě hlavní cesty, způsoby jak ke změně postoje, tedy celkově života dojdeme:

 

 

 

Každý z nás si zaslouží štěstí, svobodu a radost. Úplně každý.

Vy také!

 

Jak pracuji:

V centru mého pojetí práce vždy stojí potřeby klienta, respekt k jeho individuálním odlišnostem i jedinečným vnitřním zdrojům. Klient má neustálou kontrolu nad děním, rozhodující jsou jeho vjemy a prožitky v přítomné chvíli. Vědomé a podvědomé je tak více v rovnováze, vychází se z individuálních dispozic, využívá se vnitřních zdrojů klienta.

Pracuji také s dechem, pohybem, imaginací a tzv. "stresovými pozicemi" – tím dosahuje klient uvolnění nahromaděného napětí. Cílem zdraví člověka je tzv. „pulsace“ – přirozená dynamika a vnitřní pohyb uvolněného organismu.

Cílem mé práce je dosažení emočního vycentrování, optimalizace svalového napětí a koordinace, dosažení vyváženosti jak v těle, v postojích, v mysli, tak v širším životě.

​​Pracuji s klienty přes 19 let. Využívám zejména prvky a metody Transakční analýzy, Systemiky, Bodyterapeutické techniky, poznatky současných neurověd, sebeřízení, čchi kungu a jógy. Vždy podle toho, co klient individuálně potřebuje.

Etika

Konzultace a tréninky nejsou vhodné pro klientky a klienty, kteří jsou výrazně depresivně laděni či pokud u nich probíhá jiné psychiatrické onemocnění. V těchto případech je vhodné konzultovat ve zdravotnickém zařízení. Poskytování služeb se řídí legislativou platnou v ČR. Etické zásady poskytovaných služeb se taktéž řídí legislativou ČR.

Základní pravidla z etického kodexu, kterým se řídím, naleznete např. zde.


 

První možnost je cesta trápení, utrpení.

 

Potřebujeme a “chceme” si některá trápení odžít, nevidíme a neznáme často jinou cestu. Žijeme ve scénáři, který dobře známe. Toto je nejčastější cesta. Velmi drsně, avšak trefně řečeno je to o “rytí pusou dost dlouho ve hlíně...” - dokud jsme už sáhli dost na dno. A pak si sami sobě řekneme dost. Už to fakt obrovsky bolelo. A už mi to opravdu stačilo! Teď to změním.

Teprve přes cestu poměrně velkého utrpení nakonec, často až na konci svých sil, pustíme to, co nás trápí

a nakonec změníme svůj postoj.

Druhá možnost je cesta mnohem rychlejší a s minimem utrpení.

 

Je to cesta Sebeuvědomění. Cesta péče o sebe, respektu k sobě. Přes práci se svými vnitřními zdroji, vůlí, odvahou, sebedůvěrou.

 

Když mám zdravý vztah k sobě a velmi dobrý kontakt se svými vnitřními zdroji, mnohem dříve si uvědomím, co se vlastně v mém životě děje.

Díky tomu mnohem dříve dovedu sundat tzv. “růžové brýle”. Když velmi brzy zjistím, jak se doopravdy věci mají, mohu na tuto situaci adekvátně = dospěle zareagovat. A to jak nadanou situaci teď a tady, tak I koncepčně v dlouhodobém měřítku. Tedy I ve smyslu, zda má pro mě smysl setrvávat v nezdravém vztahu pracovním / partnerském / přátelském / rodinném, atd.

 

Také dovedu pojmenovat co mi nevyhovuje, proč a jak to potřebuji, abych s tím byl/a ok.

 

Když posiluji tuto druhou cestu, stávám se čím dál svobodnější, zdravější a šťastnější psychicky, vztahově I fyzicky.

Navíc tato cesta je téměř bezbolestná. A mnohem příjemnější a pohodlnější. A navíc je opravdu trvalá. Stavají se z nás díky ní opravdu vyzrálí a zdraví lidé.

Lidské slovo, naladění se na klienta, naprosté bezpodmínečné přijetí, vyslechnutí
a porozumění (bez hodnocení a kritiky) léčí lidskou duši zásadním způsobem.
- Lukáš Javůrek -

Terapie, Sebeřízení a Vztahy

Přihlašte se k newsletteru:

Adresa:

V současné nouzové situaci k dispozici pouze online setkání.

 

Studio Zdraví a Krásy

Nitranská 19, Praha 3 - Vinohrady

Hned na metru A - Náměstí Jiřího z Poděbrad

(parkovací místa na náměstí, 20 metrů od studia)

email: lukas@lukasjavurek.com

Skype: live:.cid.18f577a8c1a34160

facebook.: Lukáš Javůrek

telefon/signal:  + 420 605 910 502

© 2001 - 2021 Lukáš Javůrek, všechna práva vyhrazena  |   Zásady ochrany osobních údajů   |   IČ: 87 977 371

  • Facebook Sociální Icon
  • LinkedIn Sociální Icon