O mně

terapeut, somatický kouč, lektor a trenér osobního rozvoje,

change-managementu, sebeřízení, soft skills, psychohygieny a zdraví

 

 

Své klienty zpevňuji, posiluji a rozvíjím celkově svými službami v tom, aby dokázali žít zdravý, šťastný a svobodný život už teď a tady. Od prvního společného setkání vnímají a pociťují zásadní změny ve svém životě.

Vše je o přítomném okamžiku a zdravém postoji k sobě a ke světu. Stačí postupně a pravidelně dělat těch několik základních věcí ohledně svého zdraví. Při využití práce s energií v těle a růstem vědomí jde vše velmi snadno a rychle. Ze zkušeností klientů jde vyřešit i to, co nešlo dlouhé roky či dokonce desítky let.

Mé vlastní zdravotní potíže v dětství a v rodině mě přivedly na cestu myslet jinak -

v souvislostech. Pustil jsem se do studia lidského těla, zdraví a mysli.

Celkově se zaměřuji zejména na řešení. Přidal jsem ke studiu další oblasti, které mě celý život od dětství zajímají – studium sebeřízení, Change a Energy management, fyzickou a psychickou sebeobranu, aplikované neurovýzkumy, Terapii

a Somatický koučink®.

Nejprve jsem vyučoval fyzickou a psychickou sebeobranu, dále psychologii boje

a prevenci. Zpočátku to byla školení pro veřejnost a studenty. Následně i pro příslušníky Policie a Armády ČR.

Pochopil jsem, že lidé a svět potřebuje mnohem více než sebeobranu - zejména prevenci a komunikaci, tzv. seberozvoj, Change management, dále soft skills, vyjednávání, sebeřízení, práci s vlastními zdroji a energií, atd. A zaměřovat se více na zdraví, svobodu a štěstí. Pokud jsme v sobě integrovaní (mysl - emoce - tělo - podvědomí - jednání), pak přitahujeme jen to, co máme v podvědomí, v sobě. Tzn. když změníme určité postoje a další procesy k sobě, pak se to vše odrazí i na našem vnějším světě, ve vztahu s ostatními. A potom se nám už nedějí takové věci, že bychom například museli bojovat, prát se s ostatními atd. Když už nemusíme bojovat, nemusíme se učit sebeobranu.

Rozhodl jsem se tedy vystoupit z rozjetého vlaku sebeobrany, kdy jsem vedl 2 školy sebeobrany a připravoval otevřít další. Místo toho jsem se rozhodl u sebe rozvíjet jiné krásné dovednosti, vědu a umění. Jsou to zejména tzv. Change management a "soft-skills", v překladu "jemné dovednosti" (nikoliv "měkké", to je zásadní rozdíl v chápání jejich účelu a potenciálu - více o tom v mém blogu).

Roky jsem se věnoval rozvoji a testování všech change-management a soft-skills dovedností, zejména ve školství. Nejcennější při tom bylo, že děti na základních školách se prostě nepřetvařují, pokud jim k tomu vytvoříme bezpečné podmínky. Díky tomu jsem měl téměř vždy autentickou zpětnou vazbu během několika vteřin. A to pokaždé! Proto často a rád říkám, že mě vycvičily děti na základních školách. Byl to ten nejlepší aplikovaný "výcvik" v praxi. Všechny výcviky a kurzy, co jsem dosud absolvoval (a že jich bylo za více než 20 let), jsem si tehdy ověřil při práci s dětmi, zda fungují a jak know-how uchopit, aby mu rozuměl každý člověk jakéhokoli věku a vzdělání.

Možná se ptáte proč? - Odpověď je prostá: Pouze pokud dovedu cokoli komunikovat jednoduše, stručně a jasně tak, aby tomu porozuměly i malé děti, potom jsem tomu dost porozuměl a mohu dané know-how a různé change-management dovednosti předávat dál. Navíc od dětí mám pokaždé zpětnou vazbu během vteřin (ať už verbální, či nonverbální, zkrátka vždy autentickou. Děti vám to pokaždé řeknou, když mají bezpečné podmínky!).
 

Celý život se kontinuálně vzdělávám. A budu v tom i nadále pokračovat.

V současnosti dokončuji 3 letý psychoterapeutický a konzultační výcvik v Transakční analýze (akreditace EATA = celosvětová platnost).

Miluju přírodu, plavání, otužování, běhání, koloběžení, meditace i dynamickou akci, "life hacking", dobré jídlo, lidi obecně a přírodní sauny. 🙂

Certifikáty a absolvovaná školení

Výcvik v psychoterapeutické a konzultační metodě Transakční analýza "TA 210"

celosvětová certifikace EATA

2,5 letý výcvik, metodika a didaktika Transakční analýzy, praktické oblasti Change managementu a soft skills - komunikace, vztahy, leadership, porozumění, správný kontrakt, psychologické hry

Somatic coach® celosvětová akreditace ICF od roku 2017

– 1 roční výcvik, Somatický koučink®, práce s vnitřními zdroji, odvahou a vůlí klienta, práce s emocemi, myšlením,

tělem a pohybem, prostorem a podvědomím

Výživový specialista, od roku 2001

– přes 19 let (600+ hodin) kontinuálního vzdělávání v oblasti Celostní medicíny, výživy a zdravého životního stylu, rehabilitace a pohybu, čchi-kung, wellness, konzultací s kolegy a mentoring

Lektor, konzultant, kouč, akreditace MŠMT od roku 2010

– 1 roční výcvik soft skills, sebeřízení, lektorské, konzultační, facilitační a koučovací tréninky a techniky

RWCT – kritické myšlení, akreditace MŠMT od roku 2010

– 1 roční kurz pro lektory, program na rozvoj kritického myšlení

Další kontinuální vzdělávání:

zejména v oblasti change-managementu, růstu a rozvoje vědomí, v současných poznatcích o fungování mozku a tzv. life-hackingu, každý měsíc +20 hodin

2 roční výcvik Systemická psychoterapie a poradenství

– přes 500 hodin tréninků soft skills, leadership, vztahové poradenství, facilitace, mediace, mentoring, poskytování efektivní zpětné vazby, současné poznatky o fungování mozku a aplikované neurovýzkumy, jejich aplikace na změnu stravování, kondice a ne/zdravého životního stylu a myšlení, práce s postoji a kontextem, supervize, apod.

–  další kontinuální vzdělávání každý měsíc v oboru (přes 20 hodin každý měsíc, 19 let)

 

Téměř vždy můžeme štěstí a zdraví výrazně přiblížit k optimálnímu stavu.

V rámci pokory a odvahy zjišťuji nejen jestli to jde, ale také jak rychle. 

O mně v datech

od roku 2001 (20 let) Trenér, lektor a konzultant change-managementu, leadershipu, osobního rozvoje, sebeřízení, soft skills, aplikovaných neurověd a “life hackingu”

od roku 2001 (20 let) Výživový specialista, konzultant celostního zdraví, wellbeing konzultant

od roku 2009 (12 let) Terapeut – využívám přístupy a prvky Transakční analýzy, Biosyntézy, Bodyterapie, Systemiky, Celostní přístup, Rodinné a Systemické konstelace,...

od roku 2009 (12 let) Lifecoach, Byznyscoach, Healthcoach

od roku 2016 (6 let) Somatic coach® celosvětová akreditace ICF

od roku 2016 (6 let) konzultace Psychologie bolesti, zejména pro pacienty z nemocnic,

klinik a obvodních lékařů

2001–2004 Trenér sebeobrany Wing Tsun (organizace EWTO a WTEO),

psychologie boje a vyjednávání, boj se zbraní i beze zbraně, vedoucí 2 škol

Má Mise

Zpevňuji, Uvolňuji a Posiluji klienty na cestě ke Štěstí, Zdraví a Svobodě

přes své služby.

Má Vize

Podpořil a posílil jsem optimální počet lidí pro globální růst vědomí.

Lidé si vědomě váží svého života, planety, vztahů

a vymezeného času.

Lidé žijí svůj život ze srdce. :)

Chcete se připojit k mé Vizi?

Přihlašte se k newsletteru:

Adresa: Studio Zdraví a Krásy

Nitranská 19, Praha 3 - Vinohrady

Hned na metru A - Náměstí Jiřího z Poděbrad

(parkovací místa na náměstí, 20 metrů od studia)

email: lukas@lukasjavurek.com

Skype: live:.cid.18f577a8c1a34160

facebook.: kouclukas

tel./whatsapp:  + 420 605 910 502

© 2001 - 2020 Lukáš Javůrek, všechna práva vyhrazena  |   Zásady ochrany osobních údajů   |   IČ: 87977371

  • Facebook Sociální Icon
  • LinkedIn Sociální Icon